Menu

Pagrindiniai sveikos darbo erdvės komponentai

Atrama. Atramą kūnui suteikia kėdė. Kėdėje esantys fiksatoriai nepadeda, jei jų nenaudojame, o taip dažniausiai ir yra, nes kaskart norėdami atsilošti ar grįžti link stalo, nespaudžiame svirtelės po kėde. Ilgainiui apsiribojame keliomis standartinėmis sėdėjimo padėtimis. Kėdė turi leisti negalvojant, intuityviai keisti kūno padėtis ir nereguliuojama sekti kūno judesius, judėdama kartu bei  kiekvienoje padėtyje suteikdama kūnui tinkamą atramą. 

Kūno padėtis. Galimybę keisti kūno padėtį darbo metu iš sėdimos į stovimą suteikia reguliuojamo aukščio darbo vietos. Kūno padėties pakeitimas iš sėdimos į stovimą kelis kartus per dieną yra ypač naudingas sveikatai ir gerai savijautai, nes periodiškai suaktyvina visiškai skirtingas raumenų grupes. Reguliuojamo aukščio darbo vietos padeda ne tik dirbti stovint bet ir suteikia energijos bei geros nuotaikos visai dienai.

Pasiekiamumas. Galimybę patogiai pasiekti dokumentus ir objektus ant darbo stalo sudaro klaviatūros laikiklis. Per dieną daug kartų siekiame įvairių daiktų ar dokumentų ant stalo. Atsiranda pasikartojantys judesiai ir tipinės kūno padėtys (dokumento skaitymas, pasisukus šonu; kalbėjimas telefonu pasilenkus; skaitymas monitoriuje, palinkus link jo ir pan.). Tai pertempia ir nenatūraliai suformuoja daugelį raumenų grupių. Būtina lengvai ir patogiai pasiekti objektus ant stalo ir naudotis klaviatūra, riešus laikant natūralioje tiesioje padėtyje. Klaviatūros laikiklis leidžia laikyti klaviatūrą žemiau stalviršio ir su neigiamu pasvirimo kampu. Taip galima spausdinti visiškai tiesiais riešais, o ant stalo atsiranda pakankamai vietos tiesiai priešais pasidėti svarbiausius dokumentus ar kitus objektus.

Regėjimas. Regėjimą dirbant biure veikia monitoriaus padėtis ir darbo vietos apšvietimas. Ilgas žiūrėjimas į monitorių yra neišvengiamas dirbant biure. Monitoriaus aukštis ir atstumas iki akių turi esminę įtaką regėjimui. Be monitoriaus, dar žiūrime į dokumentus ant stalo, kuris dažniausiai būna apšviestas tik bendro patalpos apšvietimo. Šis dažnai būna per ryškus arba sukuria nepageidaujamus šešėlius, kas vargina akis visą dieną. Funkcionalūs monitorių laikikliai įgalina keisti monitoriaus padėtį vienu rankos judesiu  bet kuria kryptimi, tad laikyti monitorių tinkamoje akims padėtyje yra itin paprasta. Reguliuojamo šviesos intensyvumo LED darbo vietos šviestuvai draugiška akims šviesa apšviečia tik reikalingą darbo plotą, netrukdo kitiems darbuotojams ir taupo elektros energiją biure.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
Sutinku Uždaryti Privatumo politika